راهنمای ثبت نام غیرحضوری

 

کارگزاری سهم آشنا به منظور سهولت و بهبود در ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی، خدمتی نو و منحصر به فرد در زمینه صدور کد بورسی و کد معاملات آنلاین به صورت غیرحضوری معرفی می نماید. شما می توانید فقط یکبار به سامانه آشنا اکسپرس به آدرس express.abco.ir مراجعه و با صرف چند دقیقه اطلاعات خود را تکمیل و ثبت نام نمایید.

راهنمای مراحل ثبت نام در آشنا اکسپرس

 
  1. برای ورود به سامانه ثبت نام غیرحضوری آدرس express.abco.ir را در مرورگر کروم یا فایر فاکس وارد نمایید. پس از ورود به سایت گزینه افتتاح حساب جدید را انتخاب کنید.
  2. بعد از انتخاب گزینه افتتاح حساب جدید وارد صفحه تکمیل مشخصات خواهید شد که باید تمام آیتم ­های مشخص شده را تکمیل و در آخر گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید.
  3. بعد از ثبت نام کد فعال سازی چهار رقمی به ایمیل شما ارسال می ­شود. پس از وارد کردن کد فعالسازی گزینه بررسی کد فعال سازی را کلیک نمایید تا به مراحل تکمیل ثبت نام وارد شوید.
  4. پس از ورود به صفحه تکمیل ثبت نام، باید ۵ مرحله ثبت اطلاعات را در سیستم انجام دهید (اطلاعات شخصی – اطلاعات بانکی- تصویر مدارک- احراز هویت و آزمون آنلاین).

۴-۱- اطلاعات شخصی

در قسمت اطلاعات شخصی مطابق نمونه باید تمام فیلدهای مشخص شده (نام پدر، شماره شناسنامه، تاریخ تولد،….) تکمیل گردد و سپس وارد مرحله بعدی شوید.

وارد کردن معرف در صورت عدم وجود الزامی نیست.

۴-۲- اطلاعات بانکی

در مرحله ثبت اطلاعات بانکی مطلابق نمونه باید اطلاعات بانکی خود (شماره حساب بانکی، شماره شبا، …) تکمیل گردد.

۴-۳- پیوست مدارک

در این قسمت باید اسکن رنگی کارت ملی (پشت و رو)، شناسنامه، توضیحات شناسنامه (در صورت وجود) و مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم) پیوست گردد.

مدرک تحصیلی برای دریافت کد معاملات آنلاین الزامی است در غیر این صورت تنها کد بورسی و کد معاملات آفلاین (اینترنتی) برای شما صادر خواهد شد.

۴-۴- احراز هویت

در قسمت احراز هویت باید نوع قرارداد درخواستی (اینترنتی، آنلاین،… ) و نحوه احراز هویت (مراجعه به دفتر اسناد رسمی، مراجعه حضوری به نزدیکترین شعبه کارگزاری، مراجعه حضوری به شعب منتخب بانک حکمت، مراجعه به ادارات پست دولتی، اعزام کارشناس) را انتخاب نمایید سپس گزینه ثبت و شروع آزمون فعال می شود.

۴-۵- آزمون آنلاین

پس از انتخاب گزینه ثبت و شروع آزمون وارد صفحه آزمون آنلاین خواهید شد در این مرحله پس از پاسخ به سوالات و کسب حد نصاب آزمون پیغام قبولی در آزمون به شما اعلام می‌شود.

پس از انجام مراحل بالا، ثبت نام سیستمی شما در آشنا اکسپرس به پایان رسیده است. ، فایل فرم ها را دانلود کرده و پرینت گرفته و با همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی با مراجعه به دفاتر پستی و پیشخوان منتخب ذکر شده در سایت آشنا اکسپرس، تمامی صفحات قرارداد را در حضور متصدی دفتر پست امضا و اثر انگشت نمایند و پس از تایید و احراز هویت دفتر پست و پیشخوان و مهر و امضا نمودن تمامی صفحات توسط متصدی دفاتر، اصل فرمها را به آدرس پستی دفتر مرکزی کارگزاری سهم آشنا به شرح زیر ارسال نمایند:

آدرس دفتر مرکزی کارگزاری سهم آشنا: تهران – سعادت آباد- بالاتر از میدان کاج –کوچه هشتم (شهید یعقوبی) – پلاک ۲۷ ساختمان سهم آشنا کد پستی 1998617486

درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره 2771-021 داخلی 2 و 120 تماس حاصل فرمایید.